Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamaya birçok dönemde ihtiyaç duyulabiliyor. Toplu taşımanın bıktırdığı, taksilerin cebinizi yaktığı zamanlarda araç kiralamak imdadınıza yetişiyor. Araç kiralamak toplu taşımaya göre daha konforlu olmasının yanında taksiye göre de daha hesaplı. Ulaşım alternatiflerinin en başında araç kiralamanın yer almasının en büyük nedenlerinden biri de hem hesaplı hem de konforlu olması. İhtiyaçlarınıza en uygun aracı seçerek seyahatinizi en kaliteli şekilde yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. 
Benim Neye İhtiyacım Var?
İlk başta bu soruyu kendinize sormanız, hangi tip aracın sizin için daha uygun olduğunun belirlenmesinde en temel role sahip. Aracı sadece şehir içinde mi yoksa şehir dışında mı kullanacağınız, dizel araç mı benzinli araç mı tercih edeceğiniz, seyahat programınız ve süresi gibi etkenler araç ve firma seçiminizi kolaylaştıracaktır. Böylelikle daha kaliteli ve ekonomik bir yolculuk yapma şansını arttırmış olacaksınız. 
Aracın Durumu ve Sözleşme 
İlk olarak eski araçlardan uzak durulması araç kiralarken önemli bir faktör. Uzun yol ya da şehir içi kullanımlar için araç kiralanırken 3 yaşından büyük araçlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede yolda kalma, teknik sorunlara maruz kalma veya en kötüsü kaza yapma ihtimaliniz minimuma iner. Sıfır yaşa yakın ya da 1-2 yaşında olan araçlar daha güvenilir ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunacaktır. Sigortası olmayan ya da kaskosu bulunmayan araçların kiralanmaması büyük oranda sizin faydanıza olacaktır. Olası bir kaza durumunda, sigortası hiç yatmamış olan ya da veya yenilenmemiş olan bir araç büyük bedeller ödemenize sebep olabilir. Bu yüzden kiraladığınız aracın durumu ve araç kira sözleşmesi göz ardı edilmeden dikkatlice incelenmeli.
Yakın Konumdan Araç Kiralamanın Önemi
İş veya tatil için bir seyahat programı hazırladığınız varsayalım.  Seyahatinizin amacı her ne olursa olsun şehre giriş yaptığınız yer büyük önem taşıyor. Akkortur’dan kiralayacağınız araç için teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz nokta birbirinden ayrı olabilir, ancak çoğu araç kiralama firmasında böyle bir fırsat sunulmadığı için teslim alınan ve teslim edilen noktalara dikkat etmelisiniz. Örneğin havalimanından teslim aldığınız aracı yine havalimanında teslim etmeniz gerekebilir. 
Fırsatları ve Avantajları Kaçırmayın
Araç kiralama sektörü özellikle bazı dönemlerde yoğunluk yaşadığı için kampanya ve erken rezervasyon fırsatları da söz konusu olabiliyor. Bilhassa yaz sezonu öncesi erken rezervasyon fırsatlarını yakalamanız yüksek ihtimal. Araç kiralamada fiyatın yüksek olması her zaman kaliteli hizmet alacağınız anlamına gelmez. Bunun için araç kiralayacağınız firmanın kurumsal duruşu, tecrübesi ve müşteriye yaklaşımı oldukça önem arz ediyor. Ayrıca seyahatinizin durumuna göre erken rezervasyon yapmanız da mümkün. Böylelikle birçok fırsattan faydalanabilirsiniz. Bilhassa Ankara, İzmir, İstanbul ve Bursa gibi yerler büyükşehir olduğu için kiralık araç olarak çok sayıda alternatife sahip olursunuz. 
Kiralayacağınız Aracı Dikkatli Bir Şekilde Kontrol Edin
Nasıl ki “kiralama” mevzu bahis olduğunda “nasıl aldıysan, öyle bırakmalısın” mantığı devreye giriyorsa araç kiralamada da bu durum aynı şekildedir. Dolayısıyla araç içindeki benzinden aracın sorunlu veya sorunsuz tüm bölgelerine kadar her şeyin nasıl alındıysa öyle teslim edilmesi gerektiğine dikkat etmelisiniz.
Neden Akkortur?
Akkor Rent A Car olarak müşteri memnuniyetini önde tutarak kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi öncelikli amacımız haline getirmekteyiz. 2005 yılında başladığımız bu yolculuğumuza sizlerle beraber uzun yıllar boyunca devam etmeyi arzuluyoruz. Ankara merkezli olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda noktasında 7/24 kesintisiz ve garantili hizmet veriyoruz. Bununla birlikte İç Anadolu Bölgesi’nin liderliğini hedefliyoruz. Bu hedefimizi de her sınıftan, markadan, modelden ürün bulundurarak geniş bir ölçekte hizmet sunarak destekliyoruz.

Benzer Yazılar