Çankaya Araç Kiralama

Çankaya Araç Kiralama

Çankaya Araç Kiralama

Ankara’nın en hareketli ve en merkezi ilçesi Çankaya, şehrin en bilindik bölgesi olan Kızılay’ı da sınırları içerisine almaktadır. Yine Çankaya’nın bir başka hareketli noktası olan Öveçler’de merkez ofisi bulunan Akkor Tur uygun fiyatlı araç kiralama hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca online ya da birebir telefon görüşmesi ile rezervasyonunuzu oluşturarak erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilir ve Çankaya araç kiralama hizmetlerinin tüm ayrıcalıklarını bizzat yaşayabilirsiniz.

Çankaya’ya iş amaçlı gidecek olsanız bile en azından birkaç saatinizi etrafı keşfetmek için zamanınızı ayırmanız öneriyoruz. Bir de toplu taşıma araçları ve taksiler ile uğraşmanıza gerek kalmadan özel aracınızla seyahat edecek olmanız, daha çok yer ve lezzet keşfetmenizi, Ankara’da geçirdiğiniz süreyi unutulmaz bir deneyime dönüştürmenizi sağlayacaktır. İşte sizler için hazırladığımız mini Çankaya gezi rehberi:

Çankaya’da Nereye Gidilir?

Şehrin en hareketli ve merkezi ilçesi olan Çankaya’da şüphesiz ilk görmek ve ziyaret etmek isteyeceğiniz yer, Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir olacaktır. En az yarım gününüzü ayırmanız gerektiği Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra meşhur Tunalı Hilmi Caddesi’ne gidebilirsiniz. Ancak Çankaya araç kiralama hizmetlerinden faydalanacak olanlar bu caddeye yakın bir yere aracını park etmeli ve etrafı yürüyerek keşfetmeli.

Ankara der demez akla ilk gelen tarihi yapılardan biri olan Kocatepe Camii’ni ziyaret ettikten sonra yönünüzü şehrin modern yüzü olan Atakule’ye çevirebilirsiniz. Tarihe ilgi duyanların mutlaka görmesi gereken bir yer olan Ankara Tabiat Tarihi Müzesi ise zengin koleksiyonu ile adeta göz dolduran bir yer. Ayrıca Çankaya’da gezilecek yerler listenize Camlı Köşk ve Müze Köşk’ü de mutlaka eklemeli.

Çankaya’da Ne Yenir?

İç Anadolu mutfağının leziz örnekleri ile buluşacağınız Ankara’nın kalbi Çankaya’da lezzet turuna çıkmak istiyorsanız ilk durağınız Kızılay olmalı. Her damak zevkine uygun, hatta sadece Anadolu değil, aynı zamanda dünya mutfaklarından da örnekler sunan yeme içme mekanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çankaya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Çankaya lezzet turunuza daha fazla durak ekleme fırsatınız var, unutmayın!

Meşhur Aspava’sı ile ünü tüm Türkiye’ye yayılan Ankara’nın Kızılay Aspava adlı mekanı bu konuda uzman yerlerden biri. Meşrutiyet Mahallesi’ndeki Kızılay Aspava’da envaiçeşit kebap ve pide sizi bekliyor olacak. Kızılay Kumrular Caddesi’ndeki Anadolu Et Lokantası’nda kömür ateşinde pişen ve ağızda dağılan lokum gibi eti tattıktan sonra Mithatpaşa Caddesi üzerinde konumlanan ve külbastısı ile ünlenen Masabaşa Kebapçısı’na gidebilirsiniz. Kebapları ve pideleri ile öne çıkan ve Kavaklıdere Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kebap 49, Bayındır Sokak’taki Urfalı Kebap Hayrağ’nın Yeri, GMK Bulvarı’ndaki Kardens AnKaradeniz Sofrası, Selanik Caddesi’nde yer alan Düveroğlu, Konur Sokak’taki Bilim ve Sanat Cafe ile Karanfil Sokak’taki Kahveci Paşazade’de Ankara’ya özgü meşhur lezzetleri tadabilirsiniz.

Çankaya’da Nerede Kalınır?

“Ankara’nın kalbi” konumundaki Çankaya’da konaklama konusunda sayısız alternatifinizin olduğunu hatırlatmakta fayda var. Her bütçeye ve zevke uygun konaklama tesislerinin olduğu Çankaya’da genellikle iş insanlarının tercih ettiği şehir otellerinin olduğunu da ekleyelim.

Erken rezervasyon nasıl ki Çankaya araç kiralama için avantaj sağlıyorsa, aynı şekilde konaklama tesisi için yaptıracağınız erken rezervasyon da benzer faydaları sağlayacaktır. Kızılay, Öveçler, Balgat, Çukurambar, Kavaklıdere, Kızılay, Maltepe ve çevre semtlerdeki konaklama tesisleri arasından dilediğinizi seçerek hızlıca rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Konaklayacağınız otel elbette ki seyahatiniz süresince gideceğiniz yerler ve yakın olmanız gereken noktalara uzak bir konumda olmamalı. Aksi takdirde zamanınızın büyük bir kısmı trafikte geçebilir.

Benzer Yazılar